همانطور که می دانید، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوایی است که با زبان  PHP نوشته شده است. به همین دلیل ارتباط مستقیمی با همین زبان دارد. اگر شما با وردپرس کار کرده باشید، قطعا می دانید که یکی از مشکل ها، محدودیت فضایی است که PHP برای افزونه ها و … به شما می دهد. در حقیقت زمانی که شما می خواهید از فضای بیشتری برای سایت تان استفاده کنید و افزونه های بیشتری قرار بدهید، وردپرس این ارور را به شما می دهد. حال در بخش زیر راه و روش هایی برای برطرف کردن ارور زیر بیان شده است.

دو شیوه مختلف برای افزایش حافظه PHP

در همین ابتدا باید بدانید که بهترین راه برای افزایش حافظه، این است که افزونه های بی کاربرد خودتان را غیر فعال کنید اما اگر به هر دلیل این روش کاربردی نبود، می توانید از روش های زیر برای افزایش حافظه خودتان استفاده کنید.

    روش اول

در این روش شما باید فایل Wp-config.php را ویرایش کنید. همانطور که می دانید وردپرس یک محدودیت ۳۲ مگابایتی برای افزونه های خود در نظر گرفته است. یعنی بیش از این اندازه شما نمی توانید افزونه ای به سایت خود اضافه کنید. به همین علت باید از طریق FTP وارد هاست خودتان شوید و کنترل پنل را پیدا کنید. بعد از یافتن کنترل پنل، از بخش File Manager به دنبال Wp-config.php باشید تا بتوانید آن را ویرایش کنید. هنگامی که این فایل را پیدا کردید باید کد زیر را به آن اضافه کنید تا محدودیت شما برطرف شود:

Define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘۱۲۸M’);

در حقیقت کد بالا بیان کننده این است که حافظه شما از ۳۲ مگابایت به همان ۱۲۸ مگابایت تغییر پیدا کند تا آزادی بیشتری در وردپرس داشته باشید.

    روش دوم

راه بعدی این است که از طریق فایل php.ini ویرایش خودتان را انجام بدهید. در این روش اول باید بدانید که آیا شرکت هاستینگ شما، دسترسی به این فایل را می دهد یا خیر و سپس اگر دسترسی داشتید، در این فایل به دنبال مکان برای memory limit باشید تا آن را به مقداری که می خواهید تغییر بدهید.

(Memory_limit = 128M; Maximum amount of memory a script may consume (64MB

در نهایت با ذخیره این کد می توانید از افزایش حجم خودتان لذت ببرید و افزونه های بیشتری را بر روی وردپرس خودتان نصب کنید. البته فراموش نکنید که باید کدها را دقیقا همانند چیزی که بیان شده است بنویسید. پی اچ پی بر روی این موضوع حساسیت زیادی از خود نشان می دهد.